Sindikalni povjerenici iz slavonskih županija, njih 350, okupili su se u Osijeku kako bi se pripremili za veliki prosvjed radnika i umirovljenika pod parolom “Hrvatska zajedno za veće plaće i mirovine”.
“Sigurno se mnogi pitate zašto umirovljenici i radnici zajedno organiziraju ovaj prosvjed. Odgovor je lak: ovisimo jedni o drugima. Veće plaće radnicima, znače i veće uplate doprinosa. Što su veće uplate doprinosa , to znači i da će nam mirovine biti bolje”, objasnila je predsjednica Sindikata umirovljenika Hrvatske (SUH) Višnja Stanišić.
“Moramo shvatiti da su radnici danas već sutra umirovljenici. I to vrlo, vrlo brzo. Svaki umirovljenik kad dođe u dućan itekako dobro vidi kakva mu je prosječna mirovina i što s tom mirovinom može kupiti. I zato je umirovljenicima dosta da nas kradu, lažu i varaju”, izjavila je Stanišić uz poruku da jedino zajedničkom borbom radnika i umirovljenika mogu nešto postići.
Podsjetimo, Stanišić je u razgovoru za naš portal izjavila: “SUH će sa svoje strane učiniti što može više. Znam da se sve mora izboriti i ne mogu shvatiti one koji stalno zovu i negoduju, a ne čine ništa. Sjede po kafićima, dočekuju sportaše na Trgu, a ne dolaze na prosvjede. Ovaj prosvjed doživljavam kao nešto što će mi biti pokazatelj za budućnost. Ako se umirovljenici ne odazovu, to znači da žive jako dobro.” Cijeli razgovor pročitajte na ovoj poveznici.
Kad je prosvjed?
Savez samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH), Nezavisni hrvatski sindikati (NHS), Matica hrvatskih sindikata (MHS) te Sindikat umirovljenika Hrvatske (SUH) najavili su prosvjed za veće plaće i mirovine. Prosvjed će se održati 18. travnja u Zagrebu, pa sindikalisti pozivaju sve građane da dođu kako bi rekli “dosta” nepravednoj raspodjeli zajedničke stvorene vrijednosti, niskim plaćama i niskim mirovinama. Okupljanje je predviđeno do 11 sati na Trgu Republike Hrvatske, ispred zgrade Hrvatskog narodnog kazališta.